Registrujte se jako Baby Ambasadorka a získejte speciální výhody ještě dnes!

ČÍM VYBAVIT CESTOVNÍ LÉKÁRNIČKU?

Čím vybavit cestovní lékárničku?

V první řadě zabalte do lékárničky léky, které pravidelně užíváte.

 

Pocit na zvracení (Kinetóza)

 • Kinedryl-přípravek se používá k předcházení a léčbě nevolnosti při cestování dopravními prostředky. Na doporučení lékaře při nevolnostech nejrůznějšího původu. (Pro děti od 2 let).

 

 

Žaludeční a střevní problémy

Při dovolené v zahraničí často ochutnáváme exotická jídla, na která naše zažívání není zvyklé. V některých letoviscích může být riziková i konzumace místní vody, což se týká i ledu v nápojích. Spoléhejte proto raději na vodu balenou, obzvlášť u dětí. A co tedy použít, když problémy nastanou?

V některých exotických destinacích Vám léky zakoupené v ČR pravděpodobně nezaberou. Např.na střevní chřipku v Thajsku nejlépe zabere lék zakoupený v místní lékárně.

 • Iberogast je rostlinný léčivý přípravek pro poruchy zažívacího traktu, především poruchy funkce a pohybu žaludku a střev. (Pro děti od 3 let).
 • Endiaronje střevní dezinficiens, které se používá u některých infekčních průjmů. Je účinný nejen proti bakteriím, nýbrž i proti některým prvokům, kvasinkám a plísním. Neovlivňuje mikroorganizmy žijící normálně ve střevě. (Pro osoby nad 40 kg).
 • Smecta-přípravek se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí (včetně kojenců) a dospělých. Symptomatická léčba bolesti spojené s onemocněním jícnu, žaludku, dvanáctníku a tračníku.
 • Pomoci mohou také homeopatika nebo bylinky:Nejen pro děti je pak vhodný med s výtažky rozmarýnu a borůvky. Jednalžička denně pomůže regenerovat trávicí soustavu,“radí nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná.

 

 

Zácpa

 • Guttalax je místně působící projímadlo, které po bakteriálním štěpení v tlustém střevě působí na sliznici tlustého střeva. Používá se k usnadnění vyprázdnění při zácpě. (Pro děti od 4 let).

 

 

Bolesti zubů, hlavy, zvýšená teplota 

 • Paralen-tablety jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení. (Pro děti od 6 let).
 • Nurofen-přípravek je určen k tlumení lehkých až středně silných bolestivých stavů různého původu a ke snížení teploty. Vhodnější je použití čípků, pro případ zvracení. (Pro děti od 3 měsíců).

 

 

Alergie

 • Analergin-přípravek se používá k léčbě příznaků spojených s alergickými stavy, jako je senná rýma, přetrvávající alergická rýma, chronická kopřivka. (Pro děti od 12 let).
 • Fenistil-úlevapři pruritu různé etiologie: endogenní pruritus, ekzém, svědivé dermatózy, bodnutí hmyzem, plané neštovice. Kopřivka. Symptomatická úleva při sezónní (senné rýmě) a celoroční alergické rýmě. Symptomatická léčba alergií na léky a potraviny. (Pro děti od 1 roku).
 • Na štípance u dětí můžete použít lopuchový olej, který navíc pomáhá i vlasům, které v létě trpí kvůli slunění a koupání v mořské či chlorované vodě. Stačí jej aplikovat v podobě zábalu a navrátit tak vlasům jejich ztracený lesk.  

 

 

Rýma

 • Sanorin-přípravek se používá jako nosní kapky u rýmy, zánětu nosních dutin a středního ucha nebo jako oční kapky při zánětu spojivek a při podráždění oka. (Pro děti od 3 let).
 • Physiomer-spray čistí nosní cesty a pomáhá předcházet rýmě. Při rýmě efektivně odstraňuje přebytečný hlen. (Pro děti od narození).

 

 

Kašel

 • Stoptussin-přípravek je určen k léčbě suchého, dráždivého, obtížně ztišitelného kašle různého původu -virové infekce horních a dolních cest dýchacích, zánět hltanu, hrtanu, průdušek, plic; k utišení kašle před a po operaci, při astmatu, při tuberkulóze apod.. (Pro děti od 6 měsíců).

 

 

Oční problémy

 • OCUflash-je speciální oční roztok s přídavkem výtažku ze světlíku lékařského. Je určen ke vkapávání do očí nebo k výplachům očí. (Pro děti od narození).

 

Zánět středního ucha

 • Audiron pomáhá při zánětech středního ucha, onemocněních způsobených herpetickými viry jako jsou opary, plané neštovice a jiné, při bodnutí hmyzem nebo menších popáleninách, ale také při nachlazení, bolestech a zánětech zubů apod. Přípravek je možné použít na bradavice, plísňová onemocnění nebo při hnisavých afekcích. Používá se na hemoroidy nebo při vaginálním výtoku.
 
 
Spáleniny (podpora hojení kůže)
 • Panthenol ve formě pěny, gelu nebo krému přináší okamžitou úlevu pro sluncem podrážděnou pokožku a napomáhá její regeneraci. S extra vysokým obsahem D-Panthenolu 10%, aloe vera a vitamínů A, D, E a F. Přípravek se jednoduše roztírá, rychle se vstřebává, příjemně chladí a na pokožce nezanechává mastné stopy. Suchou a podrážděnou pokožku regeneruje a vyživuje po pobytu na sluníčku, v soláriu či chlorované vodě.

 

 

Pokud se chcete spolehnout na bylinky, ve Vaší bylinné cestovní lékárničce by v žádném případě neměl chybět grepový olej. Ten totiž může pomoci překonat mnohé nepříjemné situace. „Pokud Vás na dovolené přepadne například bolest zubů, doporučuji si grepovým olejem pravidelně potírat dásně. Grep navíc zlikviduje viry, bakterie i plísně, což oceníte především tehdy, pokud vás na dovolené přepadne nenadálá rýma. V takovém případě potírejte olejem nosní sliznici,“ doporučuje Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se věnuje výrobě bylinných přípravků. Obzvláště ženy pak ocení schopnost grepového oleje poradit si s kvasinkovými infekcemi, které na ně mohou číhat po koupání v bazénech či přírodních koupalištích. Grepový olej se však bude hodit i jako bojovník proti plísňové infekci nohou, která vás může přepadnout například právě u bazénů,“ dodává Podhorná. Na dovolených přijdeme často do styku s infekcí, ať už z potravy nebo z okolního prostředí. Zlikvidovat streptokoky a stafylokoky a předejít tak rozvinutí infekce může pomoci i tinktura ze semen grepu, z lichořeřišnice či z česneku

 

Nebo si nechte poradit při výběru homeopatik: https://www.promaminky.cz/clanky/zdravi-67/lekarnicka-na-cesty-homeopatika-a-babske-rady-534

 

 

Nezapomeňte také přibalit:

 • Přípravky na opalování a po opalování
 • Repelent
 • Dezinfekci
 • Zdr. potřeby: teploměr, obinadlo, obvaz, trojcípý šátek, náplasti, nůžky, vatové tyčinky

 

Přejeme Vám krásnou dovolenou, ideálně bez nutnosti použití jakýchkoli léků.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.